Несекојдневно:Се родија близнаци во две различни години


Несекојдневен случај на новогодишната ноќ забележан е во една болница во Сан Диего каде близнаци момче и девојче се родиле една минута пред и две минути по полноќ.blizanci-rođenje-san-diego-1

Девојчето Јаелин е родена во 23:59 часот во 2015, а нејзиниот брат Луис на свет дошол во 00:02 во 2016. Близнаците на свет ги донела Мајката Марибел (22). Од болницата велат дека претходно не е забележан сличен случај близнаци да се родат во две години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1