НЕШТО СЕ СПРЕМА: Путин пред парадата избркал 20 генерали!


На само ден пред одржувањето на воената парада по повод 70 годишнината од Денот на победата над фашизмот, рускиот претседател Владимир Путин избркал речиси 20 генерали.putin vojska

Генералите се избркани со претседателска одлука.

Интересен е моментот во кој Путин одлучил да ги изврши овие промени, само ден пред свечената парада на 9. мај, кога Кремљ ќе угости бројни светски лидери.

Воената парада ќе ја покаже руската воена опрема, а членовите на Војската на Русија имаат значителен удел во прославата, пренесе Бизнис инсајдер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1