Несреќа на Слјеме! Шведска скијачка си го пресече вратот!


Teška-ozljeda--Nathalie-EklundНесреќа се случи попладнево на патеките од хрватскиот зимски центар Слјеме над Загреб, откако во пресрет на женската слаломска трка шведската скијачка Натали Еклунд заработи тешка повреда.

Таа ги извадила скиите и тргнала кон жичарницата, но се спрепнала и паднала, а остриот раб на скиите ја расекол меѓу грлото и брадата. Расекотината била 5 сантиметри под брадата. Веднаш интервенирале медицинските служби кои спречиле да искрвари и итно ја транспортирале во болница.

Повредата не е од сериозен карактер и ќе помине со шиење, но можело да се случи трагедија доколку се пресекла некој сантиметар пониско.

304693_391945400898623_952602177_n

60740389


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1