Невреме во Македонија – во демирхисарско, град со големина на лешник (ВИДЕО)


Подрачјето на Демир Хисар е најпогодено од невремето со интензивен пороен дожд, засилен ветер, чести грмежи и град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Screenshot_71

Според податоците од радарските центри, позначителна нестабилна облачна маса се уште навлегува од југ, од подрачјето на Битола и Преспа при што е зафатено  поголемо подрачје од југозападниот дел од земјава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1