Невреме во Македонија


Во текот на утрешниот ден ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе бидат повеќе застапени во западниот и југозападниот дел од земјава. Локално се очекува да наврнат над 15 литри на метар квадратен.

Потоа во следните денови врнежите ќе бидат со послаб интензитет и локално застапени.

Температурата на воздухот ќе биде релативно ниска за овој период, особено од четврток, кога максималната ќе биде во интервал од од 16 до 23 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1