Невреме во Скопје: Откорнати дрвја, оштетени автомобили


Ветришта со брзина од околу 90 километри на час попладнево го зафатија Скопје и неговата околина . Невремето однесе два кровови, едниот од основното училиште „Кузман Јосифовски – Питу“ во Пржино, а другиот од семејна куќа во Јурумлери. Според информациите кои Телеграф.мк ги доби од центарот за справување со кризи откорнати дрвја имало и во Влае, кај црквата Св Петка и во Идризово

nevreme1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1