Невреме во Скопје – се споија небо и земја (Видео/Фото)


Силен дожд во огромни количества се истура во Скопје, поради што градот, а вклучително и центарот, изгледа како небо и земја да се составиле. Ова невреме, според виденото во претходните два три случаи, веројатно повторно ќе поплави некои надвозници, а некои улици полека целосно се исполнуваат со вода.

Фото – Плусинфо.мк

IMG948 2014-08-08 15.08.43

Видео: Пресс24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1