Никола Груевски се повредил


Премиерот Никола Груевски додека џогирал во близина на местото каде живее, си ја повредил ногата, информираат од владата.

gruevski_pismo_nato_g-copy2-630x472 „Преземени се сите дијагностички и терапевтски процедури за ваквиот вид на повреда, препорачана е медикаментозна терапија и рехабилитација со намалување на физичките и спортски активности.

Се очекува повредата да биде санирана во период до три недели по препорачаната терапија, а во меѓувреме премиерот Груевски ќе ги редуцира своите активности“ – се вели во соопштението.

Денеска Груевски го прославува 44 роденден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1