Носете си чадор- денес и викендов врнежи од дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни ќе бидат во североисточниот и источниот дел на земјава. Преку денот ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 7, а дневната од 6 до 12 степени.dozd

Во Скопје слично време, претежно облачно со повремени врнежи од дожд, но повремено ќе бидат обилни. Ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 6, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Во петок се очекува извесно стабилизирање на временската состојба кај нас, но за време на викендот, односно сабота и недела, повторно се очекуваат врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во југоисточниот и источниот дел на земјава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1