Нов протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ


ВМРО-ДПМНЕ денеска попладне се очекува да одржи нов протест што треба да почне од штабот на партијата и да заврши пред Владата.

Минатата среда, опозициската ВМРО-ДПМНЕ одржа протест на кој лидерот на партијата Христијан Мицковски најави дека секоја среда ќе се одржуваат протести во главниот град и дека протести ќе има и во другите градови низ државата. Тој побара оставка од Владата бидејќи, како што рече, за година ипол ја уништила Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1