Нов земјотрес во Македонија


По потресот кој се случи завчера во 04 часот и 08 минути, и кој ги изпаничи скопјани со јачина од 4,2 степени по Рихтер, и по мирниот ден вчера, денеска е регистриран нов потрес во Македонија.

Потресот се случил пред неколку часа со магнитуда од 2,2 степени според Рихтер.

Потресот бил на длабочина од 15 километри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1