Нова драма во Франција: Вооружен маж во хотел


Француската полиција обиколи хотелот на југот од земјата откако добила информација дека внатре се наоѓа вооружен човек, пренесуваат локалните медиуми.francija policija

Хотелот е евакуиран, а повеќе детали и мотивите не се познати.

Како што пренесува РТ, полицијата го забранила пристапот кон хотелот во радиус од 250 метри, а на лице место се наоѓаат екипи на итна помош и противпожарни возила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1