Нова трагедија: Почина трудница во 5 месец на скопската гинекологија


Трудница во петтииот месец од бременоста починала на скопската Клиника за гинекологија, јави Нова. повикувајќи се на болнички извори. жената починала од крварење.klinicki
Настанот го потврдија и од МВР кои велат дека вчера во 21 часот од Клиничкиот Центар добиле известување дека починала пациентка на 38 годишна возраст.

Од полицијата велат дека се утврдува дали се работи за трудница во петтииот месец од бременоста, како што беше објавено. Познато е само дека жената била од Скопје, имала 38 години и наводно починала од крварење.

Од Клиниката за гинекологија не го коментираат настанот, но за подоцна најавиле соопштение за јавноста. Во моменот се врши обдукација на телото на починатата, потврдија од Институтот за судска медицина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1