Нова заложничка драма во Франција- напад во златара


Вооружен маж држи како заложници најмалку две лица во златара во центарот на јужниот француски град Монпеље.

3taoci-u-zlatari-foto-twitt

Овој инцидент се случи веднаш по ослободувањето на заложниците во северниот дел на Франција, но според властите, тој не е поврзан со нив.

– Станува збор за вооружен грабеж. Тој нема ништо заедничко со случувањата во Париз, изјави јавниот обвинител Кристоф Баре.

Полицијата го блокира реонот околку златарата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1