Жената која држеше заложници се извлекла од полициската опсада и избегала


Жената, за која се смета дека е соучесник во убиството на полицаец во Париз и за држење заложници во супермаркет во Порт де Вансан, во источниот дел од Париз, избегала, соопшти портпаролот на полицијата за Си Ен Ен.

ZENA TERORIST PARIZ

26-годишната Хајат Бумедин дејствувала заедно со терористот-киднапер Амеди Кулибали кој уби четворица заложници во продавницата.

Тој беше убиен при преземањето на полициските сили на продавницата, кога воедно избегала Хајат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1