Нови 30 дена притвор за Орце Камчев и осомничените во „Империја“


Кривичниот суд во Скопје им определи нови 30 дена притвор на осомничените во случајот „Империја“ на специјалното јавно обвинителство, дознава „Макфакс“. 

СЈО до судот доставило предлог со кој бара на осомничените да им биде продолжен притворот за нови 30 дена, поради тоа што сè уште опстојуваат причините поради кои им била првично изречена оваа мерка за обезбедување присуство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1