НОВИ ДЕТАЛИ: Нападот во Минхен бил планиран една година


Баварската полиција денеска соопшти дека Давид Али Сонболи, кој пред два дена уби девет луѓе во Минхен, а потоа се самоуби, нападот го планирал една година.minhen-napad

Тврдењето на полицијата се темели по испитувањето на материјалите пронајдени во неговиот дом.

– Напаѓачот, Германец со иранско потекло, преку интернет илегално го купил пиштолот, истакнуваат истражителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1