Нов крвав напад во Германија – со мачета уби жена, повреди двајца (ФОТО)


Едно лице загина, а две се потешко повредени при напад со мачета што се случил попладнево во покраината Баден Виртенберг, јави дописникот на МИА од Берлин.Germany-692722

Според локалната полиција во нападот во близина на продавница за донер ќебап во градот Ројтлинген загина една жена, а двајца мажи се пренесени во болница со исеченици.

Напаѓачот е веднаш уапсен а полицијата сеуште не открива кои се можните мотиви за нападот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1