НОВИ ДЕТАЛИ: Во несреќата кај Плетвар повредени 4 лица, 2 од нив се деца


На патот Градско-Прилеп синоќа случена е сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Волсваген Шаран“ со скопски регистарски ознаки управувано од С.П.(48), ТМВ „Пежо Експерт“со бугарски национални ознаки управувано од Горан Ц.(23) и ТМВ„Ман“ со битолски регистерски ознаки управувано од З.Р.(34).pletvar

Од здобиените повреди на местото на настанот починал возачот Горан Ц. и тригодишно девојче кое било сопатник во ПМВ „Волсваген Шаран“.

Со тешки телесни повреди се здобила М.Е.(59), а со телесни повреди се здобиле О.Е.(32) и две деца на возраст од една и седум години сите сопатници од истото возило.

Од страна на Ј.О. и увидна екипа од ПС Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1