Нови детали за трагедија во Арачиново


Несреќата се случила во 16.50 часот на улица 1 во Арачиново во близина на новото основно училиште Скендербег кога два автомобили марка голф и пасат се удриле.

policija-skopje1-540x320

Девојчето родено во 2003-та година било дел од сообраќајната несреќа како пешак и во сударот било тешко повредено.

Веднаш е однесено во градската општа болница во Скопје каде 11-годишната ученичка им подлегнала на повредите,објави Канал 5.

Единаесет годишната Флора С. е девојчето кое вчера попладнето го загуби животот во сообраќајна несреќа во скопско Арачиново.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1