Нови информации: Мајката и бебето се префрлени во Ургентен центар


Мајката и бебето повредени во сообраќајката што се случи попладнево на булевар „Илинден“ спроти фонтата во Градскиот парк во Скопје се префрлени во Ургентниот центар, јавува Pressingtv.mk

foto – Pressingtv.mk

Како што информираат од службата за Брза помош, мајката има скршеница на надлактицата, додека кај едно годишното дете нема видливи повреди, но се вршат детални анализи за точно утврдување на неговата состојба.

Повеќе информации и фотографии на следниот линк – Pressingtv.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1