Нови врнежи – Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата


Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од петок ќе настапи позначително дестабилизирање на времето, па во наредните денови на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со интензивен пороен дожд, појава на град и засилен ветер, особено в петок и в сабота.

Променливо и нестабилно ќе се задржи и во текот на наредната работна седмица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1