Новиот Тесла? Момче (13) направи изум кој го шокираше светот (ВИДЕО)


Јавноста ова дете го споредува со Никола Тесла и вели дека тој е негов наследник.dfgthfy21jh21gyj

“Тоа звучи старомодно, но од првиот ден знаев дека сум сам на оваа планета со причина”, вели Макс Логан, 13-годишно момче,кое го конструираше уредот кој генерира бесплатна енергија. Неговиот изум наликува на Тесла и работи на истиот принцип, што е овој научник одамна го опишал.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1