Ново видео со малолетничка порнографија кај Верушевски – утврден идентитетот на девојчињата


Ново видео со порнографска содржина во која се вклучени малолетнички е пронајдено во компјутерот на екс-директоот на ДБК, објави Press24 повикувајќи се на извори во истрагата.

Според информациите, Верушевски ги избришал спорните видеа од својот компјутерски систем, но форензичарите нa МВР успеале да ги вратат.zoran verusevski2

Според првичните информации, се вечтачат и порнографските фотографии од десетгодишни девојчиња.

Првично, утврден е идентитетот на девојчињата и се знае дека не станува збор за малолетнички од Македонија по што, полицијата ќе го извести Интерпол за понатамошна истрага.

Се уште се утврдува, како Верушевски доаѓал до материјалите со детска порнографија.

-За останатите дела се уште трае истрагата. Нашиот извор вели дека не може да откирва повеќе детали бидејќи станува збор за исклучително сериозни кривични дела за кои истрагата бара простор на страна од очите на јавноста. Од таму велат дека штом ќе заврши истрагата, јавноста навремено ќе биде информаирана, објави порталот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1