Обдукцијата заврши: Ова се резултатите од убиството на Јелена


Пејачката која исчезна во саботата а потоа беше пронајдено нејзиното безживотно тело е убиена со тврд предмет по удар во главата.Резултатите од обдукцијата исто така покажале дека Јелена (33) не била силувана.Jelena-pejacka-520x375

Тим на форензичари од белградската полиција на местото каде вчера беше пронајдено телото на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ.Се пребарува теренот повторно односно каналот каде Јелена беше пронајдена, со цел пронаоѓање на предметот за кој постои сомневање дека со него е убиена.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1