ДА СЕ НАЕЖИШ: Јелена со последната песна ја предвиде својата смрт (ВИДЕО)


Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која ѕверски беше убиена, пред неколку месеци сними дует со Марко Гачиќ. Дуетската песна како да ја предвиде нејзината трагична судбина, пишуваат српските медиуми.jelena-krsmanovic-foto-printskrinjutjub-1459692518-878433-48313-640x432

Песната со наслов „Ти и јас“ зборува за тажна судбина на двајца заљубени.

„Црно бел ми станува светот, се замислувам себе тука покрај тебе…“ се стиховите со кои почнува песната.

Слушнете ја тажната песна на почнатата Јелена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1