Обезбедено двотретинско мнозинство – седницата за уставни измени продолжува


Пленарната седница за уставни промени продолжиоткако беше постигнат договор помеѓу премиерот Зоран Заев и движењето Беса.

Со над 80 гласа, меѓу кои и оние на новата пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и колацијата, но и Беса се очекува да бидат изгласани Уставните измени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1