Мицкоски со порака до Заев: Ех Зоране, ќе остане запишано!


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави видео на својот Фејсбук профил, со кое му порачува на Заев дека сето ова што го прави, ќе остане запишано.

„Кога не знаеш зошто се случува ова синко, да знаеш за пусти пари го продаде својот народ.

За власт, за моќ, за функции.

И затоа денес ги нема парите, ниту во народот, ниту во фирмите.”

Ех Зоране… ќе остане запишано, порача Мицкоски.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1