Обид за силување на скопјанка, го запрел возилото и тргнал во напад


Вчера во 14:10 часот во ПО-Теарце, 53 годишна жителка на с.Сарај – Скопје, пријавила дека истиот ден околу 12.30 часот с.Доброште пред џамијата собирала пари од верниците, по што пеш се упатила према центарот на селото за да оди во Тетово.siluvanje1

Таа влегла во возило управувано од засега непознато лице, и на регионалниот пат Тетово-Јажинце возачот го запрел возилото, ја отворил задната врата и се обидел да изврши полов напад над оштетената.

Во тој момент оштетената со нога го удрила со нога во пределот на градите и побегнала, по што застанала друго возило во кое имало две лица и ги замолила да ја донесат во полициска станица каде и го пријавила случајот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1