Обид за убиство во Тетово – Со чекан му задал неколку удари во главата


20-годишниот Е.М. кој е државјанин на Албанија си заработи кривична за сторено кривично дело “убиство во обид“, бидејќи околу 04 часот и 30 минути, додека 31-годишниот Д.Ц. од Албанија, спиел во помошната просторија во магацин на лице од село Порој, во еден момент тој затропал на вратата и насилно ја отворил, по што влегол внатре и на Д.Ц. му барал 100 евра.

Откако истиот одбил да му го даде бараниот износ, насилникот со чекан му задал неколку удари во пределот на главата по што избегал.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1