ОБИД ЗА ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВО „ОРИФЛЕЈМ“: Вработената го избркала разбојникот со вода


Непознато лице вооружено во пиштол вчера се обидело да изврши разбојништво во просториите на Орифлејм, лоцирани на булеверот „Мито Хаџивасилев Јасмин“.water-glass

Разбојникот влегол во просториите на фирмата и заканувајќи и се на вработената со пиштолот и побарал пари.

Во тој момент се појавило друго женско лице кое го испрскало разбојникот со чаша вода, по што истиот избегал.

Случајот е пријавен во полиција и се преземаат мерки на пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1