Од ноќеска на полноќ поскапуваат бензините


benzinЦените не бензините се зголемуваат за еден денар, на дизелот остануваат непроменети.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе се продава за 81,50 денари за литар. ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе чини 80 денари за литар.

Цените на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство не се менуваат остануваат на сегашните 67 50 денари за литар односно 56,50 денари за литар. Цената на мазутот се намалува на 41,049 денари за килограм.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1