Ова ќе ми се случи на светот ако на 5 секунди остане без кислород (видео)


vozduh-260x164Иако ова е речиси невозможно, но кога Земјата би останала без кислород на само 5 секунди, се би се променило.

Наводно, небото би станало црно, луѓето на плажите веднаш би добиле страшни изгореници, а сите згради би се претвориле во прашина…

Што дополнително би се случило доколку некогаш останеме без воздух, погледнете во видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1