Од понеделник промена на времето, температурите во опаѓање


Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање.

Минималната температура во понеделник ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 15 до 23 степени.

До недела времето ќе се задржи стабилно суво и топло со позитивни утрински температури Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и ќе се движат до 28 степени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1