Од утроба на жена изваден 36- годишен скелет од бебе! (Фото)


Јуоти Кумар, сега 60- годишна жена од Индија, се жалела на болки во стомакот и посетила лекар, пренесува Дејли маил.

Кога ја испитувале докторите пронашле скелет од бебе, стар 38 години.

bebe4

Тогаш Кумар им објаснила на докторите дека кога имала 24 години во далечната 1978 година имала вонматерична бременост.

Бебето требало да се извади со операција, но Кумар била преплашена и се откажала од операција. Одела на третмани против болка и неколку месеци подоцна мсилела дека е излекувана.

Но докторите 36 години подоцна го пронаоѓаат скелетот на бебето.

Докторите сметаат дека ова е најдолгот период на вонматерична бременост, кој е забележан во историја.

utroba-630x609

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1