Одбраа име: Еве како ќе се вика ќерката на Принцот Вилијам и Кејт


Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам конечно одбраа име за ќерката која треба да се роди во април.vilijam i kejt

Среќните родители се одлучиле за името Елизабет Дајана Виндзор, во чест на бабата, принцезата Дајана и на прабабата, кралицата Елизабета II.

Нивното прво дете, Џорџ Александар Луис, се роди на 22 јули 2013 година во истата болница, каде пред 31 година е роден неговиот татко. Тој е трет кандидат за тронот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1