Одрон: На патот Катланово – Велес се вози по една лента


На патниот правец Скопје – Велес одронот е очистен и сообраќајот е нормализиран.

На местото на одронот сообраќајот (од превентивни причини) ќе се одвива по една коловозна лента во должина од 500 м, за што е поставена соодветна сообраќајна и светлосна сигнализација.odron 1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1