Официјалниот сајт на Евровизија: По Тоше, Македонија загуби уште еден млад претставник


Пејачот кој ја претставуваше Б.Ј.Р. Македонија во 2011 на Евровизија во Дизелдорф со песната „Русинка“, почина, пишува официјалниот сајт на овој музички натпревар.

Тие ги пренесуваат информациите за смртта на младиот пејач повикувајќи се на информациите од македонските медиуми.

Во текот на оваа недела Влатко го прослави неговиот 33-ти роденден. Во 2007-та, Б.Ј.Р. Македонија исто така на загуби уште еден поранешен претставник на Евровизија, Тоше Проески на млади години (26), кој загина во сообраќајна несреќа“, пишува Eurovision.tv.

Во име на целата евровизиска заедница, тие изразуваат сочуство до најблиските.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1