Oграбена Стопанска банка во Буњаковец


Вчера утрото, двајца разбојници ја ограбиле експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар “Буњаковец” во Скопје.

grabez
Двајцата вооружени разбојници, вчера околу 10 часот влегле во експозитурата на Стопанска Банка и им се заканиле на вработените дека ќе ги убијат доколку не ги добијат парите.

Разбојниците го земале пленот тежок осум илјади евра и избегале во непознат правец.

За среќа нема повредени меѓу вработените во експозитурата. Од полицијата велат дека ги бараат разбојниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1