Пожар во Салата Работнички


позарКако што не информираа читатели во моментов има пожар во спортската сала Работнички во градскиот парк. Според информациите опожарени биле просториите над салата во кои се наоѓаат канцеларии.

На местото има две противпожарни возила кои се обидуваат да го локализираат пожарот.

Ќе ве информираме подетално со официјални информации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1