Огромни пламени јазици, дим – ВИДЕО од хоророт во Богданци


Тројца загинати и еден повреден е билансот по денешниот пожар во фабрика за плински боци во Богданци.Screenshot_35

,, силен звук и тресок, три експлозии и пламен висок неколку метри. Страшно беше, дотрчав веднаш ваму. Многу силно тресна, јас живеам во близина на 500 метри – велат очевидци.

Според изјавите на очевидци, повредениот кој се наоѓа на возраст од 40 години успеал да се спаси така што скокнал во реката која се наоѓа спроти фабриката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1