Охрид преполн – има гости од Италија, Турција, Украина


Охрид во знакот на Велигденските празници, деновиве исполнет со гости. Најбројни се туристите од соседството Србија, Бугарија но и подалечните земји Украина, Италија и Турција.

ohrid

–  Убав празник најубав треба да се почитува. 02 52 Јас доаѓам по втор па овде,  многу ми се допаѓа Охрид , изјави туристка од Бугарија.

-Ова е втор пат да доаѓам Охрид првиот пат немав многу прилика да прошетам. Затоа дојдов поврторно сега за Велигден , вели гостинка од Италија.

Свештениците од Балканскиот Ерусалим  со порака за мир, љубов, покајание го честитаат големиот христијански празник.

Канал 5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1