Охрид преполн, нема ниту едно празно место (Видео)


Охрид викендов преполн со гости. Нема ниедно празно место ниту во хотелите ниту во приватното сместување.

bakraceskiЗасилените контроли направија ред кај угостителите, а културната понуда и звучните светски музички имиња дополнително го наполнија градот .

Како до уште побројни и позадоволни туристи, дописничката на Канал 5 телевизија Соња Рилковска разговараше со градоначалникот Никола Бакрачески.

Kanal5

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1