Охридските плажи полни за Илинден (Фото)


Илинденските празници го наполнија Охрид. Покрај странските туристи, традиционално, за Илинден, Охрид го посетуваат и домашните туристи. Охрид деновиве е домаќин на голем број културни, забавни и музички настани.

Фото – ЗаСе.мк

ohrid111

ohrid-1

ohrid-3

ohrid-7

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1