Охриѓанец пронајден мртов кај Горица, телото дадено за обдукција


Осумдесет годишниот охриѓанец Д.М. вчера околу 11:20 часот бил пронајден мртов на местото викано Горица во Охрид.

Безживотното тело го птонашол П.П.(57) кој ја повикал полицијата која извршила увид.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.svr ohrid

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1