Олимпијка ја истрчала трката, па се породила (фото)


Американската олимпијка Алисија Монтањо, која не престанала да тренира иако веќе влегла во осмиот месец од бременоста, се породила пред неколку дена и родила здраво девојче, на кое ѝ го дала името Линеа.

Во 34-тата недела од бременоста, Алисија Монтањо учествувала во трката на 800 метри кон крајот на јуни во Сакраменто, во Калифорнија.

Во текот на целата бременост и тренинзите била под лекарски надзор. Иако била последна, тоа не ѝ билонималку битно. Трката ја завршила после 2 минути и 32 секудни, што е за 35 секудни побавно од нејзиниот личен рекорд од 1 минута и 57 секунди.

article-2729495-20A6DC0A00000578-863_306x566 article-2729495-20A6DBFE00000578-196_634x405

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1