Бог да чува: Босанка се заљубила во свекрвата, ги напуштила сопругот и трите деца


Босанката Велида Х. (47), примерна сопруга и мајка на три деца, минатиот месец го напуштила семејството бидејќи се заљубила во сопствената свекрва Наида (62), исто така примерна мајка и баба.

Меѓусебно двете гаеле лажен однос, при што нивните сопрузи завршиле на психијатар! Биле откриени една јулска ноќ кога рекле дека одат во шопинг.

snaa– Кога отидов да ги нахранам кучињата слушнав цмокање позади куќата. Се притаив, а жените разговараа: Жено, драга, машкиве не знаат ништо за купувањето. Зошто некој би одел во шопинг без пари – му објаснил вознемирениот Аднан, сопруг на Велида, на новинарот на порталот Сараево365, кој кога ги препознал гласовите паднал во несвест.

Валида била многу блиска со свекрвата од почетокот на бракот, но никој не помислувал дека оваа интимност ќе заврши во кревет. Постојани заеднички шетања, патувања на море, седење долго во ноќта во трач оддавале само привид на семејна идила и хармонија.

Односот помеѓу Валида и нејзиниот сопруг Аднан (43) постепено се ладел, а исто се случувало и меѓу бабата и дедото Мустафа, кој мислел дека брачните неуспеси на сопругата се должат на возраста. Но, погрешил. Никој не можел да замисли дека помеѓу две зрели жени се раѓа љубов.

Утредента жените сè признале. Сопругот и дедото сега се на психотерапија, децата седат дома, а заљубениот пар наводно, изнајмил стан во Сараево.

Сител.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1