Лара го олади Буш со кофа ладна вода (Видео)


Џорџ В. Буш помладиот поранешен претседател на САД се приклучи во „Предизвикот кофа полна со ледена вода“, (#IceBucketChallenge). Него го олади сопругата Лара, откако нејзиниот сопруг во видео порака им се заблагодари на сите претходни учесници и нагласи дека и тој е дел од светскиот предизик. laraaa1Буш пак го предизвика Бил Клинтон и рече дека за роденденот кој бил неодамна му поклонил кофа со ладна вода.

Од Балканот во овој хуманитарент предизвик се придружи српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ откако доби предизвик од американскиот скијач Боде Милер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1