Оливера Трајковска потврди – Вин Вин е укината и нема да се емитува на Алфа


Оливера Трајковска на нејзиниот профил на Фејсбук потврди дека емисијата Win-Win е прекината и повеќе нема да се емитува на Алфа телевизија, пишува а1он.

olivera-trajkovska„Доколку циклусот емисии продолжи да се емитува на друга телевизиска фрекфенција, пред завршувањето на оваа сезона, ќе бидете навремено информирани“, напишала Трајковска.

На прогармата нема да ја има и „Збор по збор“ на доскорешниот уредник Зоран Иванов . На негово место сега како в.д. уредник е Константин Делимитов, а нов уредник е Коле Чашуле.

Порталите вчера пишуваа дека голем број од сегашните новинари во Алфа ќе бидат избркани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1