Ослободителна пресуда за Зоран Божиновски во случајот „Шпион“


Кривичниот суд денеска донесе ослободителна пресуда за новинарот Зоран Божиновски во случајот „Шпион“.

На 21 минатиот месец Кривичниот суд им изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во случајот „Шпион“ за кој се води повторена постапка, откако Апелација делумно ја укина пресудата.

Дел од нив беа обвинети за злосторничко здружување и незаконско поседување на оружје.

Во предметот „Шпион“, со првостепената пресуда сите деветнаесет обвинети беа прогласени за виновни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1